středa 28. srpna 2013

Jak snížit spotřebu nafty

Dnes Vám Jarda poradí, jak snížit spotřebu nafty vašeho auta. Pokud tedy jezdíte na benzín, pak sice můžete číst dál, ale vy to doma raději nedělejte.

Úplně první krok je, se zamyslet na svým jízdním stylem. S tím také souvisí správné řazení v rozumných otáčkách. Tady se dá ušetřit hodně. Pak se zaměřte na často i zbytečné používání klimatizace. Jízda s otevřenými okénky taky není ke spotřebě nejlepší. Otevřená okýnka způsobují větší odpor. Nevozte v autě věci, které nepotřebujete a zbytečně zvyšují váhu auta (manželka, řada náhradních dílů pro případ, kdyby něco atd). Taky pomáhá správné brždění (nejezdit brzda - plyn, ale jet co nejplynuleji). Posledním krokem k nížší spotřebě je používat aditivum do motorové nafty.

Jarda pro Vás vyzkoušel aditivum do nafty Envirox s nanotechnologií. Jarda jezdil tři měsíce s dieslovou Fábií. před každým tankování nalil přiměřeně Aditivum do motorové nafty a vynuloval a měřil a jezdil a měřil a jedzil a měřil a ... a tady je výsledek.

Jardovi se podařilo snížit spotřebu nafty o 9 až 10%. To je dobrý. Jak ale auto jelo? Jarda si nestěžoval. Naopak, chválil si, že auto jelo dokonce svižněji než dříve. Pomocí aditiva Envirox se lépe spaluje nafta a dokonce toto aditivum čistí spalovací komoru a snižuje emise CO2. Takže by to měli používat povinně ve straně zelených a na Životním prostředí ro  služebních aut.

Envirox můžete zakoupit na eshoupu Nanosilver. Vyzkoušejte aditivum do motorové nafty Envirox taky a napište Jardovi, jak se podařilo snížit spotřebu Vám.

Jarda

P.S.: Nanotechnologiím se budeme věnovat ještě v dalšcích příspěvcích, prototže jde o vědu a produkty budoucnosti.

8 komentářů:

 1. Nevíte o kolik by se dala snížit spotřeba u Renaultu Megáne 2 s motorem 1.5? Radim

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Našel jsem tento blog Nafta a benzín jsou drahé, he třeba šetřit, kde také se také dělal test s Enviroxem, můžete kouknout na výsledky měření

   Vymazat
 2. To nevíme, testovali jsme Fábii. Nejlepším způsobem bude to vyzkoušet. Envirox můžete používat opakovaně. Není to lahvička pro právě jedno tankování.

  OdpovědětVymazat
 3. Nevíte, jaký je rozdíl, mezi zmíněným Enviroxem a aditivem VIF? Kolařík

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podle ohlasů uživatelů na internetu i našich měření víme, že aditivum do nafty Envirox má asi tak jednonásobně lepší účinek na spotřebu nafty. Envirox můžete používat celoročně, ovšem VIF má zimní a letní verzi.

   Vymazat
 4. Je Envirox i pro náklaďáky? Je tam nějaká úspora?

  OdpovědětVymazat
 5. Envirox - aditivum do nafty se hodí i pro nákladní auta. Zkuste si spočítat, kolik Vám ušetří peněz v on-line kalkulačce http://www.nanoaditiva.cz/Stranky/Primy-prinos-ze-snizene-spotreby

  OdpovědětVymazat
 6. http://www.vojenskerozhledy.cz/kategorie/aplikace-palivoveho-aditiva-v-provozu-vojenske-techniky-acr

  OdpovědětVymazat