úterý 27. května 2014

Co by měla umět robotická sekačka na trávu

Dnešní doba si přímo vyžaduje samostatné mašinky a pomůcky, abychom v tom všem spěchu nedělali nic na co nemáme čas (nebo nechceme mít) a je třeba se věnovat práci nebo rodině. To souvisí i s péčí o trávník. Pro někoho otravná činnost, kterou je třeba dělat v hlavní sezóně i dvakrát týdně, aby trávník nějak vypadal  a zahrada nebyl džungle. Pojďme si říct, co by měla mít a co by měla umět dobrá robotická sekačka.

Velikost zahrady, kde bude robotická sekačka sekat

Velikost zatravněné plochy je velmi důležitá, protože výrobci, kteří nabízí automatické sekačky trávy, nabízí své modely právě podle plochy, o kterou se mají starat. Tady ještě může být rozdíl v tom, že někteří výrobci, rozlišují celkovou plochu a někteří obvod plochy. To je dané mimojiné principem, podle kterého se sekačky orientují. Někteří výrobci nabízí robotické sekačky, které se chovají podobně jako robotické vysavače. Tedy až narazí na překážku, tak změní směr. Jiné se orientují pomocí slabého drátku, který je schován po zemí. Pokud robot přijeden nad drátek, otočí se a změní směr jízdy. Díky tomuto šikovnému triku můžete vymezit okrasné místa, lemy zpěvněných ploch nebo konec pozemku, kteý nemá plot.

Pomocník do každého počasí

Obrovská výhoda robotických sekaček je v tom, že mohou sekat kdykoliv a za jakéhokoliv počasí. Tiché robotické sekačky mohou pracovat i v noci. Mohou pracovat i za deště, který jim nevadí. Pokud si kladete otázku a co mokrá tráva? Tak věřte, že pokud vaše aumotickcá sekačka seká trávník pravidelně, tak to není žádná překážka. Robotické sekačky by měli správně sekat velmi často a tím dosáhnout krásného efektu permanentně udržovaného trávníku, který Vám budou závidět všichni sousedi.

Samostatnost

Dobré robotické sekačky jsou naprosto samostatné a poznají, zda-li je již čas odjet do docku a nabýt novou energii. Tento dock musí být robotovi stále přístupný. Obavy o odcizení pominou, když je robot vybaven alarmem, který se spustí, pokud robotickou sekačku nadzvedne někdo, kdo nemá. Tady je taky dobré, když je sekačka vybavena GPS signálem. Určitě nesmíme zapomenout na možnost ovládání sekačky přes chytrý telefon. Tedy poslat ji vzdáleně do práce, když nejste zrovna doma.

33 komentářů:

 1. Hledám fakt kvalitní automatickou sekačku. Poradíte, která je dobrá?

  OdpovědětVymazat
 2. Dobrý den, neočekávejte, že Vám hned napíšu vhodný typ.

  OdpovědětVymazat
 3. Zkuste se zamyslet, co od sekačky odčekáváte, jakou plochu má sekat, jakou by měla mít asi tak výdrž, jak moc ji chcete mít pod kontrolou atd.

  OdpovědětVymazat
 4. a je to rovný terén nebo kopcovitý?

  OdpovědětVymazat
 5. dobře a máte zahradu jako jeden celek nebo ve dvou a více celcích?

  OdpovědětVymazat
 6. dalo by se říct, že 3 celky, hrací plochu, odpočinkovou a takovou okrasnou

  OdpovědětVymazat
 7. Já bych v tomto případě doporučil Hondu Miimo 300

  OdpovědětVymazat
 8. Aha, já čekal nějakou Husquarnu nebo Robomower…

  OdpovědětVymazat
 9. Když si vezmu Robomower, tak ten nabízí daleko kratší vodiící drát, takže se sotva vymezíte obvod zahrady a už Vám nic nezbyde na to, co je uprostřed

  OdpovědětVymazat
 10. proč bych potřeboval ten drát uprostřed zahrady?

  OdpovědětVymazat
 11. chodníky, květináče, okrasně kytky, kačírky, keře atd.

  OdpovědětVymazat
 12. Honda má lepší trakci v kopcovitém terénu a můžete si dobře naprogramovat přejezdy mezi jednotlivými částmi zahrady

  OdpovědětVymazat
 13. Pokud Vím, tak Honda Vám dokáže podle plánu Vaší zahrady přesně naprogramovat robotickou sekačku, aby každou sekci zahrady posekala zdravě a nesakala moc málo ani moc často

  OdpovědětVymazat
 14. záběr sečení je stejný, max. plocha je větší u Hondy

  OdpovědětVymazat
 15. Honda je tišší podle údajů prodejců

  OdpovědětVymazat
 16. Nevím, krom Hondy jsem u jiného nenašel :(

  OdpovědětVymazat
 17. a co Lizard? Je levnější…

  OdpovědětVymazat
 18. Ale zase má horší rozmezí výšky sekání - podle modelu Lizard mower S1 vs Miimo 300

  OdpovědětVymazat
 19. A Max.plocha sečení: 400 m2 ??? To je dost málo, Honda má až 2200 m2

  OdpovědětVymazat
 20. aha, to jsem nevěděl

  OdpovědětVymazat
 21. podle srovnání s řadou jiných výrobců shledávám jako výhodu, že vodící drát se u Hondy vede po travním drnem. Jiní výrobci preferují ho upevnit pomocí hřebů, což mi přijde komlikované v tom, že se pak dá o drát zakopnout nebo hi i jinak poškodit

  OdpovědětVymazat
 22. a jak se dává pod zem, tak to se zase musí rozrýt celá zahrada, ro zase přijde blbý mě

  OdpovědětVymazat
 23. Kdepak, stačí buď zařezávací pilkou vytvořit linku která časem zaroste, nebo jen zajet rýčem do země a také pak nechat zarůst.

  OdpovědětVymazat
 24. Instalace Hondy Miimo je hezky vidět na tomto blogu http://roboticka-sekacka.blogspot.com/2014/07/instalace-roboticke-sekacky-honda-miimo.html

  OdpovědětVymazat
 25. Je nějaká možnost ovládání sekačky přes smartphone?

  OdpovědětVymazat
 26. Honda nabízí speciální aplikaci, díky kterého máte přehled o všem a robotickou sekačku Honda Miimo pod kontrolou

  OdpovědětVymazat